Domů Karlovarský kraj Strategie, koncepce a plány Transformační plán pro území obce s rozšířenou působností Sokolov

Transformační plán pro území obce s rozšířenou působností Sokolov

Transformační plán je klíčovým nástrojem formulujícím vizi, priority a cíle území Sokolovska, jeho cílem je přeměna území ORP Sokolov v atraktivní destinaci pro život, práci a volnočasové aktivity, která přitahuje mladé, talentované lidi a podporuje udržitelný rozvoj. Dokument byl zpracován v úzké spolupráci s Krajským úřadem Karlovarského kraje a důležitými vstupními informacemi do něj přispěli také starostové a starostky obcí v rámci území ORP Sokolov. Součástí tohoto materiálu je také návrh na jeho dlouhodobou implementaci a práci s celým územím.

Transformační plán pro území obce s rozšířenou působností Sokolov je dokument, který vznikal v průběhu roku 2023 až 2024 s výhledem do roku 2030.  Jedná se sice o strategický dokument, nicméně zároveň je to významný krok k zahájení procesu transformace na Sokolovsku. S daným dokumentem i nadále pracujeme, a implementujeme přes Karlovarskou agenturu rozvoje podnikání p.o.

Za stránku zodpovídá Ing. Hana Horváth Důrasová