Domů Témata Rozvoj regionu a územní plánování Územní plánování Dokumentace kraje Studie udržitelné dostupnosti Svatošského údolí

Studie udržitelné dostupnosti Svatošského údolí

V současné době probíhá zpracování I. etapy - Analytická část

Název: Studie udržitelné dostupnosti Svatošského údolí

Objednatel: Krajský úřad Karlovarského kraje

Kontaktní osoby:
odbor regionálního rozvoje, vedoucí oddělení územního plánování,
Ing. Lukáš Švéda, e-mail: lukas.sveda@kr-karlovarsky.cz,  tel: 354 222 309
odbor regionálního rozvoje, oddělení územního plánování,
Mgr. Barbora Merunková, e-mail: barbora.merunkova@kr-karlovarsky.cz, tel: 354 222 449
odbor regionálního rozvoje, oddělení územního plánování,
Ing. arch. Jaromír Musil, e-mail: jaromir.musil@kr-karlovarsky.cz, tel: 354 222 260

​Zadání:                 zadání (2,11 MB, PDF) (únor 2024)

Zhotovitel:           RNDr. Michal Kowalski

Hlavní cíle řešení:

• Cílem studie je identifikovat současný stav a problémy dopravní dostupnosti Svatošského údolí.
  • Prověřit možnosti zpřístupnění Svatošského údolí různými druhy dopravy po stávajících komunikacích, případně po nově navržených trasách, s cílem redukovat automobilovou dopravu.
  • Pořídit kvalifikovaný podklad pro vytvoření podmínek udržitelného a bezpečného pohybu všech uživatelů území (zejména vlastníků nemovitostí, správců území, návštěvníků a široké veřejnosti) a organizaci na přístupových komunikacích, který bude respektovat kvalitu životního prostředí, hodnoty a charakter místa (genius loci).
  • Dosáhnout odborného i společenského konsenzu na řešení koncepce dopravní dostupnosti a přístupových komunikacích do Svatošského údolí.
  • Pořízení této studie bylo projednáno a schváleno Radou Karlovarského kraje dne 27. 11. 2023 usnesením č. RK 1403/11/23.

Dokumentace

Výsledky I. etapy budou dle smlouvy o dílo publikovány přibližně na začátku listopadu roku 2024

Za stránku zodpovídá Bc. Petr Křenek