Domů Aktuality Přijďte si potrénovat paměť. Kraj chystá pro seniory užitečné přednášky

Přijďte si potrénovat paměť. Kraj chystá pro seniory užitečné přednášky

Mozek

Pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka se v našem regionu uskuteční série přednášek pro seniory, které budou věnovány tréninku paměti. Pokud si tedy chcete zlepšit paměť a poznat možnosti prevence Alzheimerovy nemoci, pak si určitě akci nenechte ujít. První startuje již v pondělí 9. září v Městské knihovně Sokolov. Vstup je zdarma.

Účastníci si během přednášky osvojí techniky tréninku paměti, které mohou pomoci zpomalit stárnutí mozku a zapomínání. Zároveň se dozvědí, jak se ve vyšším věku efektivně učit a rozvíjet tvořivost. Praktikování těchto postupů může pomoci oddálit nebo zmírnit přirozené i patologické procesy stárnutí a udržet co nejdéle seniora v dobré psychické a mentální kondici a díky tomu i v jeho přirozeném prostředí. Role přednášejícího se ujme odborník na slovo vzatý Aleš Procházka, který je certifikovaným trenérem paměti. Akce bude probíhat od 10 do 12 hodin.

K účasti na přednášce je nutné se předem přihlásit. Učinit tak můžete přímo v Městské knihovně Sokolov, na telefonních číslech 352 622 505 a 775 702 602 nebo na e-mailu ales@zlepsipamet.cz. Další přednášky jsou plánovány na 30. září v Krajské knihovně Karlovy Vary, 1. října v sále Městského úřadu Žlutice a 22. října v Domě kultury Kraslice.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová