Domů Témata Sociální oblast Sociální záležitosti Jak na dluhy v Karlovarském kraji

Jak na dluhy v Karlovarském kraji

Život na dluh se stal standardem moderního života, proto můžete mít ve své obci občany, kteří nezvládli hradit své závazky a propadli se tím do dluhové pasti nebo dokonce do exekuce. Karlovarský kraj má oproti průměru ČR v exekucích téměř dvojnásobek občanů starších 15 let věku (necelých 13 % obyvatel). Exekucemi v kraji je postižený každý 10. senior.

Tito občané se pak obracejí na sociální pracovníky obce s prosbou o radu a pomoc nebo se stávají dlužníky vůči obci na místních poplatcích. Řešení vzniklých pohledávek a dopadů na život občanů je pro vedení a zaměstnance obcí náročné. Proto je role obcí při řešení zadluženosti občanů zásadní. Obce mají ke svým občanům blízko a jsou schopny jim poskytnout potřebnou podporu a ovlivňovat míru jejich zadlužení i prosperitu komunitního a ekonomického života v obci / regionu.

Týká se zadlužení i vašich občanů? Nejste si jisti postupy při řešení zadluženosti svých občanů nebo vám jen schází ucelené informace k této problematice? Neváhejte a podívejte se do čtivé, praktické metodické příručky, kterou pro obce vytvořil Krajský úřad Karlovarského kraje. Metodika "Jak na dluhy v Karlovarském kraji" přináší obcím praktické návody, základní potřebné informace pro poradenství sociálním pracovníkům obce a ucelený seznam kontaktů na poradny zabývající se odborným sociálním a dluhovým poradenství na území Karlovarského kraje.

Za stránku zodpovídá Mgr. Pavlína Parůžková