Domů Aktuality Zveme žáky posledních ročníků ZŠ i jejich rodiče na výstavy středních škol Karlovarského kraje

I v letošním roce se mohou žáci 8. a 9. tříd základních škol podrobně seznámit s nabídkou středních škol Karlovarského kraje i s širokou škálou oborů. Umožní jim to podzimní výstavy škol, jichž se pravidelně účastní i zaměstnavatelé z regionu.  Svoz žáků financuje Karlovarský kraj.

Pořádající školy kromě vlastní nabídky poskytnou prostor i ostatním školám. „Na organizaci výstav se společně podílí  ISŠ Cheb, ISŠTE Sokolov a SPŠ Ostrov. V jejich prostorách se během dopoledního programu představí žákům i ostatní zapojené školy, v odpolední části se mohou přijít podívat i rodiče. Kromě toho se prezentují i regionální firmy a pracovníci Úřadu práce mají pro příchozí připraveny testy profesní orientace. Na jednom místě tak budoucí středoškoláci získají ucelený přehled o možnostech studia,“ uvedl krajský radní Jindřich Čermák.

Nejen v Karlovarském kraji je ze strany zaměstnavatelů velká poptávka po absolventech technických oborů. Potvrzuje to i ředitel Střední průmyslové školy Ostrov Pavel Žemlička: „Na absolventy našich technických oborů, ať jsou to nástrojaři nebo strojaři, elektrikáři, informatici a absolventi autooborů, zaměstnavatelé netrpělivě čekají. Poptávka po technicky vzdělaných lidech je trvalá a hlavně jsou to perspektivní profese, které, jak se ukazuje, odolávají i výkyvům z hlediska krizí, jež mohou společnost zasáhnout.“

Přehled škol a termínů výstav
Integrovaná střední škola Cheb - 30. 9. 2021
Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov - 7. 10. 2021