Domů Aktuality Znáte nějaký významný počin v oblasti životního prostředí a ekologie, který by si zasloužil ocenění? Pak ho nominujte v krajské anketě Zelená hvězda

Zelená hvězda 2023

Již třetím rokem vyhlašuje Karlovarský kraj anketu Zelená hvězda, prostřednictvím níž se snaží oceňovat mimořádné aktivity nebo počiny v oblasti praktického prosazování udržitelného způsobu života a ochrany přírody v našem regionu. Návrhy na ocenění za uplynulý rok může veřejnost zasílat prostřednictvím on-line formuláře na webu Karlovarského kraje od 3. června až do 31. července 2024.

„Kromě toho, že je Karlovarský kraj známý díky lázeňství, stále více lidí obdivuje i jeho jedinečnou přírodu. Na jeho území se vyskytuje celá řada vzácných nebo dokonce ohrožených živočichů a rostlin, o které je potřeba pečovat. A právě těm, kteří se dlouhodobě zasazují o jejich ochranu, bychom chtěli skrze vyhlašovanou anketu poděkovat. Jen v loňském roce jsme obdrželi celkem 20 návrhů na ocenění, tak jsem sám zvědav, kolik jich letos přijde. Rád bych zároveň připomněl, že součástí ocenění je také finanční odměna ve výši 50 tisíc korun,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Karel Jakobec.

Zelená hvězda je udělována neziskovým organizacím, obcím, právnickým i fyzickým osobám. Ocenění může být navrženo pouze za ukončenou aktivitu, počin či projekt realizovaný na území Karlovarského kraje v roce 2023. Nominace je možné zasílat prostřednictvím on-line formuláře, který je umístěn na webu Karlovarského kraje. Hlasující v něm musí uvést konkrétní počin, jenž má být oceněn, včetně stručného popisu a jména realizátora. Na základě podnětů od odborné i laické veřejnosti navrhne Komise životního prostředí a změny klimatu vítěze, jehož doporučí ke schválení vedení kraje. Vítěz pak obdrží cenu spojenou s finančním darem na některé z akcí pořádaných krajem. V loňském roce získalo cenu město Loket za projekt Environmentální park Třešňovka.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová