Domů Aktuality Zažijte masopustní veselí v Chebu

Zažijte masopustní veselí v Chebu

Masopustní průvod

Ten, kdo se někdy účastnil masopustního veselí v Chebu, nám dá jistě za pravdu, že se jedná o skutečně mimořádný zážitek. Pokud i vy patříte mezi milovníky starých tradic, pak si určitě nenechte ujít masopustní průvod, na který vás zve Muzeum Cheb v sobotu 10. února. Ten se letos koná již poosmnácté. Pro všechny masky je navíc připravena odměna.

Masopustní průvod vyrazí na svou cestu městem ve 14 hodin. Sraz bude u divadla ve 13:45 hodin. Aby byl průvod skutečně pestrý, je potřeba se na něj řádně připravit. Proto jeho pořadatelé, kterými jsou město Cheb, Muzeum Cheb, Západočeské divadlo v Chebu, Městský dechový orchestr a Základní umělecká škola Jindřicha Jindřicha vyzývají všechny, aby si nezapomněli přichystat masku. Podle tradice jsou si o masopustu všichni rovni a každý může být tím, kým chce.

Průvod bude následně pokračovat do Březinovy, Dlouhé a Jateční ulice, odkud se vrátí zpět na náměstí, kde bude pohřbena basa. Účastníci masopustního veselí jsou poté zváni do muzea, kde na ně bude čekat hudba, občerstvení a také pohádkové představení pro děti. Program zde potrvá až do 18 hodin. Více informací o akci najdete na webových stránkách kulturní instituce Karlovarského kraje.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová