Domů Aktuality Zástupci kraje poděkovali garantům sportů za perfektní organizaci Olympiády dětí a mládeže

​Náměstkyně hejtmana Jana Mračková Vildumetzová a radní pro tělovýchovu a sport Josef Váňa se včera setkali v prostorách Becherovy vily se zástupci sportovních organizací, klubů a svazů, kteří byli garanty jednotlivých sportovních odvětví na zimní Olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Všem přítomným poděkovali za obětavost, se kterou připravovali sportoviště v době obrovského nedostatku sněhu i za práci na bezchybné organizaci sportovních soutěží.

Podekovani-ODM-spolecna-small.jpg„Ve chvíli, kdy jsem po nástupu do vedení kraje v roce 2016 zjistila, že Karlovarský kraj a Praha jsou poslední dva regiony, kde se ještě nekonala olympiáda dětí a mládeže, jsme začali jednat s Českým olympijským výborem a nakonec se nám povedlo získat pořadatelství. Moc a moc bych chtěla poděkovat všem ředitelům sportů za obětavost, se kterou stavěli tratě, i když nebylo dost sněhu, za to velké úsilí, aby se všechny sportovní disciplíny vydařily," uvedla náměstkyně hejtmana a předsedkyně Řídícího výboru Her IX. Zimní olympiády dětí a mládeže Jana Mračková Vildumetzová.

Kromě toho, že bylo všem přítomným zasláno písemné poděkování, obdrželi z rukou zástupců kraje také finanční šeky, dárkové koše a pamětní listy. Karlovarský kraj ještě chystá velké společné setkání s medailisty, trenéry a dalšími organizátory. Na zimní Olympiádu dětí a mládeže přijelo do Karlovarského kraje bojovat o cenné kovy celkem 1 340 mladých sportovců ze všech 14 regionů. Rozdáno bylo téměř 500 medailí a fanoušci, kteří se do regionu nedostali, mohli shlédnout na 29 hodin živých přenosů na ČT sport. Kompletní informace o akci, včetně fotografií, najdte na těchto webových stránkách.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová