Domů Aktuality Západočeská univerzita v Plzni funguje v regionu s pomocí kraje

Západočeská univerzita v Plzni funguje v regionu s pomocí kraje

Student

Zastupitelům Karlovarského kraje bude předložen ke schválení návrh na poskytnutí individuálních dotací v celkové výši 3,8 milionu korun pro Západočeskou univerzitu v Plzni, která působí v Chebu. Rozhodlo o tom vedení na minulém zasedání Rady Karlovarského kraje. Prostředky by měly být využity na financování výuky nekvalifikovaných učitelů ve studijním programu učitelství pro 1. stupeň základní školy zajišťované fakultou pedagogickou a na podporu vzdělávací činnosti a aktivit fakulty ekonomické.

Na podporu fakulty ekonomické v akademickém roce 2024/2025 by mělo jít celkem 2,8 milionu korun. „Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni působí v našem kraji přes 30 let. Její absolventi nachází uplatnění napříč odvětvími. Letos navíc otevírá velmi atraktivní studijní program Management and Digital Technology. Mimoto ještě podniká celou řadu dalších aktivit, jako je například JUNIOR ACADEMY, což je program pro středoškoláky, kteří chtějí na sobě pracovat a rozvíjet se, nebo velmi úspěšná letní škola HOMO ECONOMICUS pro děti do 15 let. Dotace, kterou škola dostává od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy bohužel nepokrývá provozní náklady fakulty, natož aby přispívala k jejímu dalšímu rozvoji. Karlovarský kraj proto univerzitu, respektive její fakultu, dlouhodobě podporuje,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Více jak 1 milion korun pak dostane fakulta pedagogická, která pomáhá v našem regionu se zvyšováním kvalifikace učitelů základních škol. „Vysoká nekvalifikovanost učitelů je jedním z problémů, který náš region dlouhodobě trápí a který se snažíme alespoň s pomocí dotací řešit. Podpora bude využita na úhradu nákladů spojených s výukou ve čtyřech ročnících studia na pracovišti fakulty v Chebu. Z poskytnutých prostředků budou konkrétně hrazeny nejen mzdové náklady a doprava lektorů, ale také materiální zabezpečení výuky,“ doplnil Jindřich Čermák.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová