Domů Aktuality Začíná Tříkrálová sbírka 2019

Začíná Tříkrálová sbírka 2019

​V letošním roce se již podevatenácté vydají do ulic Karlovarského kraje dobrovolníci s pokladničkami, kteří budou v rámci Tříkrálové sbírky získávat příspěvky pro potřebné. Akci organizuje v krajském městě, okolních městech a obcích Farní charita Karlovy Vary.

Výtěžek sbírky bude použit na úhradu části nákladů na provoz Týdenního stacionáře pro osoby s Alzheimerovou chorobou v Karlových Varech. Slavnostní zahájení sbírky proběhne ve čtvrtek 3. ledna v 10 hodin, kdy se vydá průvod královské družiny s koledníky od Magistrátu města Karlovy Vary k hlavní poště. Členy Tříkrálové družiny v ulicích města se stanou také hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, primátorka krajského města Andrea Pfeffer Ferklová a biskup Plzeňské diecéze Tomáš Holub. O den dříve se zahájení sbírky uskuteční od 18 hodin rovněž v Sokolově.

Každý, kdo bude chtít koledníkům přispět do kasiček, tak může učinit v průběhu celého týdne, případně lze využít dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777. Více informací najdou zájemci na stránkách Tříkrálové sbírky.