Domů Aktuality Začíná přestavba turisticky exponovaného mostu v Přebuzi

Začíná přestavba turisticky exponovaného mostu v Přebuzi

V zadávacím řízení na dodavatele veřejné zakázky Most v Přebuzi uspěla společnost VIDEST, s. r. o. Rada Karlovarského kraje o tom rozhodla během svého posledního dubnového zasedání. Podle náměstka hejtmana Karlovarského kraje Dalibora Blažka bude rekonstrukce hotová koncem září.

„Z pohledu turistické infrastruktury je most přes řeku Rolavu důležitou stavbou. Město Přebuz zpracovalo projektovou dokumentaci, ale nenašlo již dostatek finančních prostředků, aby mohlo opravu realizovat. Kraj proto dočasně převzal most do svého majetku a s tím i odpovědnost za provedenou přestavbu. Jakmile budou práce hotové, vrátíme most zpět Přebuzi,“ uvedl náměstek Blažek.

Výběrového řízení se zúčastnily celkem 4 firmy. Vítěznou nabídku ve výši necelých 6,5 milionu korun uhradí kraj ze svého rozpočtu. Podle předpokladu budou práce zahájeny v květnu a lhůta na dokončení je stanovena na 120 dnů od nabytí účinnosti smlouvy. Most projde kompletní přeměnou, stejně tak i přilehlé okolí – koryto řeky, svahy a komunikace.
Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková