Domů Aktuality Začala dlouho očekávaná stavba dvou nových úseků D6

Začala dlouho očekávaná stavba dvou nových úseků D6

​Právě dnes, v úterý 12. prosince, začala výstavba dvou nových úseků dálnice D6. Jedná se o silniční úsek Nové Strašecí - Řevničov a obchvat Řevničova. Stavbu nechává provést Ředitelství silnic a dálnic ČR. Zahájení staveb se zúčastnil ministr dopravy Dan Ťok, hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová, starostové dotčených měst a obcí i další hosté.

​Podle generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy je kvůli zvyšující se dopravní intenzitě současná silnice I/6 nevyhovující jak z hlediska plynulosti, tak především bezpečnosti dopravy. „V celém úseku od Prahy až ke státní hranici s Německem tedy ŘSD připravuje dálnicí D6, která bude vyhovovat současným dynamicky se rozvíjejícím přepravním potřebám celého regionu. Dálnice D6 má v tuto chvíli celkem 90 kilometrů a dnes zahajujeme výstavbu dalších deseti. Na přípravě zbývajících 75 kilometrů v současné době intenzivně pracujeme, např. hned začátkem příštího roku máme v plánu začít budovat obchvat obce Lubenec. Zbývajících osm dálničních úseků bychom chtěli zahájit během následujících pěti let,“ představil plány na pokračování výstavby dálnice D6.

I když se nově zahajovanéstavby úseků D6 nacházejí mimo Karlovarský kraj, pro region mají velký význam: „Pokračování dostavby D6 je pro náš kraj klíčové, jsme jedním ze tří strukturálně postižených regionů v republice, proto bychom přednostně měli mít řešené napojení na českou dálniční síť, aby se k nám dostali investoři, usnadnili jsme firmám přepravu zboží a výrobků, lázeňským hostům a turistům návštěvy kraje. Mám velkou radost, že se nyní daří naplnit náš slib a pokračovat ve stavbě, i když zatím mimo náš region. Dík za to patří panu ministru Ťokovi i starostům dotčených obcí. Mé poděkování směřuje i ke všem ostatním, kteří se zúčastnili složitých jednání, povolovacích procesů a dalších aktivit, jež s vybudováním D6 souvisí. Už teď se moc těším, až obchvat Řevničova a silniční úsek Nové Strašecí - Řevničov budou hotové. A budu netrpělivě očekávat zahájení stavby první etapy obchvatu Lubence. Tyto úseky by měly být dostavěny v roce 2020. Za sebe musím říci, že nepolevím ve svém úsilí o to, aby k nově zahajovaným stavbám na D6 brzy přibyly další," uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

Nově budovaný úsek D6 Nové Strašecí – Řevničov bude dlouhý 5, 6 kilometrů, náklady na výstavbu dosáhnou okolo 745 milionů korun. Obchvat Řevničova má 4, 2 kilometry a jeho cena činí 1, 1 miliardy korun. Obě stavby jsou spolufinancovány v rámci Operačního programu Doprava 2014 – 2020 z Fondu soudržnosti. Dokončeny by měly být v srpnu roku 2020.