Domů Aktuality Vzniká nová Koncepce rozvoje cestovního ruchu a lázeňství a památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO v Karlovarském kraji 2024–2030

Karlovarský kraj zpracovává novou koncepci cestovního ruchu a lázeňství a památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO v Karlovarském kraji 2024–2030. Důvodem je nejen skončení platností předešlého strategického dokumentu, ale zejména nutnost stanovit novou vizi pro další období.

Cestovní ruch a lázeňství představuje pro obce, města nebo destinace v našem kraji důležitá odvětví, která ovlivňují jejich rozvoj, zaměstnanost a prosperitu místních obyvatel. Nedávný zápis vybraných památek na Seznam světového dědictví UNESCO představuje novou příležitost jak tato místa a celý kraj rozvinout.

Zpracováním koncepce byla pověřena na základě výsledků výběrového řízení pověřena společnost KPMG a její tvorba je naplánována do poloviny roku 2024, kdy se předpokládá její schválení v orgánech kraje.

Co je Koncepce, kterou připravujeme?

Koncepce je střednědobý strategický dokument, který stanoví výchozí rámec pro koncepční rozvoj kraje. Dokument také poskytuje oporu pro rozhodování obcí, měst, organizací destinačního managementu, podnikatelských subjektů a dalších aktérů.

Aktuality:

• První jednání širší pracovní skupiny zabývající se zpracováním Koncepce proběhne 14. 12. 2023 v prostorách Krajského úřadu Karlovarského kraje.
  • Zde můžete vyplnit dotazník, který jsme vytvořili za účelem sběru informací o současné situaci v Karlovarském kraji v oblastech cestovního ruchu, lázeňství a památek UNESCO. Vaše podměty jsou cenným podkladem pro definici dalšího směřování a vizi Karlovarského kraje v těchto oblastech. Dotazník je otevřen do 20. 12. 2023.

Máte dotazy, náměty či připomínky? Zkontaktujte nás:

Mgr. Veronika Vodičková, vedoucí odboru kultury, památkové péče, cestovního ruchu a lázeňství, Veronika.Vodickova@kr-karlovarsky.cz

Ing. Jitka Ettler Štěpánková, jitka.stepankova@kr-karlovarsky.cz

Za stránku zodpovídá Ing. Radka Maglia