Domů Aktuality Využijte jednu z posledních možností a navštivte výstavu Historie a současnost policejních sborů na Sokolovsku“

​Ještě do 28. 8. 2022 mají návštěvníci Muzea Sokolov možnost zhlédnout výstavu, která se zabývá historií a současností  policejních sborů na Sokolovsku. V přízemí sokolovského zámku je k vidění například listina se zmínkou o sokolovském městském strážníkovi z roku 1817, uniforma sokolovského rodáka, jenž se stal vysokým policejním funkcionářem v době první republiky a mnoho dalšího.

Vystaveny jsou také četnické a policejní uniformy, ty mohou návštěvníci znát z nejrůznějších filmů a televizních seriálů. Velkou zajímavosti výstavy je exponát amerického samopalu Thompson, který byl podstrčený v roce 1968 do propustku silnice nedaleko Tisové, a který se tak stal jednou ze záminek vstupu vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR.

Mezi exponáty jsou dále k vidění staré helmy sokolovských a loketských obecních strážníků z počátku 20. století. Děti jistě potěší zábavné úkoly a možnost vyzkoušet si části policejní výstroje.

Výstavu je možné zhlédnout do 28. srpna 2022, a to od středy do neděle v čase 9-12 a 13-17 hodin.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková