Domů Aktuality Výtvarné léto v galerii přilákalo mladé šikovné výtvarníky

Výtvarné léto v galerii přilákalo mladé šikovné výtvarníky

V době letních prázdniny pořádá Galerie umění Karlovy Vary již tradiční příměstský výtvarný tábor pro tvořivé děti, které mají možnost si vyzkoušet obvyklé i méně obvyklé výtvarné aktivity a techniky. Inspirací pro letošní ročník příměstského tábora se staly vystavené obrazy Aleše Najbrta. Tématem bylo objevování tajemství ukrytých v dílech a jejich další ztvárnění dětmi.

Tvorba účastníků byla inspirována také obrazy Pavla Besta, Olgy Karlíkové, Josefa Istlera, Jindřicha Štyrského, Otakara Slavíka, Zdeňka Sýkory a fotografiemi Zbyňka Illka.

V rámci dopoledních výtvarných aktivit si děti vyzkoušely akční malbu mořidly a tušemi, obrácenou frotáž, air-brush, malbu inkousty a solí i malbu válečky. Vytvořily příběhy své i cirkusových akrobatů, noční traviny a větvoví, mořské vlny i hlubiny a barevné linie cest.

Kromě výtvarných aktivit si děti zahrály také hry v přilehlém parku. Odpolední činnosti vedené Janou Burianovou se soustředily na rukodělnou práci s materiálem – tentokrát především s přízemi. Děti vyráběly náramky přátelství a lapače snů, drhaly obal na lucernu, vyrobily si prstočinky a taky levandulovou voničku.

Výtvarné léto v galerii pak bylo zakončeno vernisáží 250 prací účastníků příměstského tábora, jejichž výtvory si tak mohli prohlédnout jejich nejbližší, kteří se vernisáže zúčastnili.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková