Domů Aktuality Vyrobte si masku a vezměte děti i celou rodinu do masopustního průvodu

Vyrobte si masku a vezměte děti i celou rodinu do masopustního průvodu

​Po dvouleté odmlce se v neděli 19. února vydá na svoji cestu historickou částí Chebu masopustní průvod. Ten letošní bude už sedmnáctý a všichni, kteří se rádi baví a chtějí si zavzpomínat na staré tradice, by si tuto událost rozhodně neměli nechat ujít. A nezapomeňte, jsou to právě masky, které jsou jeho největší ozdobou. Takže by jich mělo být co nejvíce, aby byl průvod pestrý a veselý.

Sraz všech účastníků je stejně jako v uplynulých letech ve 13:45 hodin u Západočeského divadla v Chebu. Za zvuků muziky i jiného rozpustilého rachocení a lomození vyrazí průvod na svoji cestu městem ve 14 hodin. Od divadla se vydá křivolakými ulicemi Chebu až na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Zde ani letos neporuší masky svoji nepsanou povinnost a před radnicí si vyžádají od představitelů města souhlas k průchodu přes náměstí. Pak se průvod zase rozpohybuje a svou cestu zakončí v prostoru mezi muzeem a Špalíčkem, kde bude tradičně pohřben Masopust a vyhlášena nejkrásnější maska. K masopustnímu obveselení bude v mázhausu muzea po celé sobotní odpoledne vyhrávat kapela Kartáč, chybět nebude ani pohádka pro nejmenší a nabízet se budou také dobroty z masopustních hodů.

Akci tradičně pořádá město Cheb, Muzeum Cheb, Západočeské divadlo, Městský dechový orchestr a Základní škola Jindřicha Jindřicha. Podrobnosti o trase průvodu najdete na webu Muzea Cheb.