Domů Aktuality Vyrazte s Muzeem Cheb obdivovat krásy jarní přírody

Vyrazte s Muzeem Cheb obdivovat krásy jarní přírody

​Ještě než se příroda zcela probudí ze zimního spánku a vše se zazelená, vydejte se spolu s Muzeem Cheb do okolí Libé. Uvidíte bobří hráze, hrady a hájovou květenu na úpatí čedičového vrchu Blatná. Akce se uskuteční v sobotu 15. dubna. V neděli 16. dubna pak můžete vyrazit na krátkou procházku po chebských parcích.

Nejrozsáhlejším projektem, který běží v chebském muzeu již od roku 2005, je cyklus přírodovědných akcí a vycházek s názvem „Pojďte s námi do přírody”. V rámci něho je každoročně organizováno několik desítek přednášek, výstav, exkurzí a dalších akcí v regionu západních Čech od Domažlic až po Jáchymov. A právě na tuto sobotu připadá další, a sice vycházka podél Libského potoka a pod vrch Blatná, během níž můžete sledovat stopy bobrů a obdivovat jarní květenu. Průvodci se vám stanou Milena Prokopová z AOPK ČR a RP Správy CHKO Český les a Jiří Brabec z Muzea Cheb. Sraz bude 9:40 hodin v Libé na náměstí. Na vycházku si nezapomeňte vzít pevnou obuv a do batohu si přibalte svačinu.

Předtím než se z chebských parků stanou anglické trávníky a vypleté záhony, stihne svůj roční cyklus dokončit několik časně jarních druhů. Vesměs jde o druhy, které rychle vykvetou a vysemení v předjaří či na počátku jara. Pojďte jich společně s Jiřím Brabcem zkusit najít co nejvíce. Sraz bude v neděli v 10 hodin na Kasárním náměstí pod schody ke kostelu. Čeká vás trasa dlouhá okolo 3 kilometrů. Pro lepší pozorování se vám bude jistě hodit lupa.