Domů Aktuality ​Vydejte se za barokními památkami a vyhrajte jednu ze zajímavých cen

​Vydejte se za barokními památkami a vyhrajte jednu ze zajímavých cen

​Máte rádi barokní architekturu a cestování vás prostě baví? Pak se zúčastněte turistické soutěže, kterou pro vás vyhlásil Karlovarský kraj. Stačí navštívit vybraná barokní místa v regionu a nasbírat určitý počet soutěžních samolepek. Na vítěze čekají hodnotné ceny.

Letošní rok  byl agenturou CzechTourism vyhlášen jako „Rok baroka“. Na území našeho regionu se nachází celá řada míst spjatých s tímto uměleckým slohem, ať už se jedná o Zámek Valeč, který je ukázkou vrcholného barokního stavitelství a krajinného urbanismu, nebo například Kostel sv. Máří Magdaleny v samotném srdci Karlových Varů či poutní areál Lorety ve Starém Hrozňatově nedaleko Chebu. Obdivovat jejich krásu se nyní můžete vydat spolu s Karlovarským krajem.

Úkolem soutěžících je navštívit vybrané barokní památky a nasbírat osm samolepek do soutěžní karty. Tu si zájemci mohou stáhnout z webových stránek www.zivykraj.cz nebo vyzvednout na konkrétních místech, jejichž seznam je uveřejněn na stejnojmenných stránkách. Po nalepení požadovaného počtu samolepek je nutné soutěžní kartu odeslat na uvedenou adresu do 30. září 2017.

Veškeré informace k soutěži jsou uvedeny na webovém portálu www.zivykraj.cz v sekci „Baroko“.  Kromě jiného tam najdete i další tipy na výlety a zajímavé informace, které jste o baroku zcela jistě nevěděli. Nechybí ani přehled akcí pořádaných Karlovarským krajem. Budeme rádi, když se stanete fanouškem facebookové stránky „Živý kraj“ a podělíte se s námi o fotografie z navštívených míst. Vkládat je můžete i na Instagram s hashtagem #zivykraj nebo #livingland.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová