Domů Aktuality Vydejte se na prohlídku historického centra Karlových Varů

Vydejte se na prohlídku historického centra Karlových Varů

​Patříte mezi karlovarské patrioty a rádi poznáváte historii tohoto výjimečného lázeňského města? Pak pro vás máme jeden zajímavý tip na akci, kterou pořádá ve čtvrtek 25. května Muzeum Karlovy Vary. To zve nejen místní, ale i přespolní na vlastivědnou vycházku. Historickým centrem vás provede pracovník muzea Lukáš Svoboda.

Trasa procházky povede od Divadelního náměstí k Vřídelní kolonádě, kostelu sv. Máří Magdalény, Tržišti, Zámecké věži, sloupu Nejsvětější Trojice (Morový sloup), Jánskému mostu a nazpět k Divadelnímu náměstí. K výkladu o vývoji a rozvoji města připojí průvodce historické veduty a fotografie navštívených míst. Zároveň budete mít jedinečnou příležitost se zeptat na vše, co vás o Karlových Varech zajímá. Kdo jiný vám na vaše zvídavé dotazy lépe odpoví než odborník na historii města z karlovarského muzea. Sraz účastníků bude v 17 hodin na Divadelním náměstí.