Domů Aktuality Vydejte se na bioslavnosti ekofarmy Kozodoj

Vydejte se na bioslavnosti ekofarmy Kozodoj

V sobotu 20. května se ve Staré Roli již tradičně uskuteční Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji. Jubilejní desátý ročník nabídne široké veřejnosti bohatý program, který každoročně přiláká mnoho návštěvníků. Ekofarma bude otevřená od 10 do 18 hodin.

​Oblíbené celodenní slavnosti představí tradiční, historická a lidová řemesla, bio produkty i regionální potraviny. Účastníci se mohou také těšit na záchranářské psy, šermířská a indiánská vystoupení či na ukázku práce tažných koní a sokolníků. Děti se budou moci povozit na koních, podívat se na divadelní představení nebo si zasoutěžit. V rámci programu také proběhne kampaň „Den bez úrazu“, kterou zajišťuje Červený kříž.

Každoroční konání bioslavností si získalo své příznivce především mezi rodinami s malými dětmi. Během roku spolek Kozodoj navštěvují mateřské a základní školy, a seznamují se zde například s péčí o zvířata či s chováním k přírodě. O tyto ekologické výukové programy je mezi školami velký zájem. Farma nabízí také volnočasové kroužky pro děti a o prázdninách pobytový a příměstský koňský tábor.

Program bioslavností (6,11 MB, PDF)
Za stránku zodpovídá Jana Lukášová