Domů Aktuality Výbor Regionální rady zasedal v novém složení

Výbor Regionální rady zasedal v novém složení

​V Ústí nad Labem proběhlo zasedání Výboru Regionální rady, který rozhoduje o věcech spojených s realizací Regionálního operačního programu Severozápad. Jeho novým předsedou se stal náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek. Do funkce místopředsedy byl zvolen radní Karlovarského kraje Josef Janů.

S dosavadním předsedou Milanem Pipalem a místopředsedou Petrem Navrátilem se Úřad Regionální rady rozloučil po čtyřech letech výborné spolupráce. „Za jejich vedení se podařilo spustit program po téměř dvouletém pozastavení. Nově a přísněji jsme nastavili kontrolní systémy. Společně jsme se snažili o jediný cíl – v souladu s pravidly zajistit financování kvalitních projektů v našem regionu,“ uvedla ředitelka Úřadu Regionální rady Jana Havlicová.

Kromě předsedy a místopředsedy ve Výboru Regionální rady nově zasedli také Drahomíra Miklošová, Ladislav Drlý, Milan Rychtařík, Petr Šmíd, Miroslav Andrt a Pavel Csonka z Ústeckého kraje a Karla Maříková, Pavel Hojda, Roman Procházka a Zdeněk Soukup z Karlovarského kraje.

Celkem bylo za dobu existence Regionálního operačního programu Severozápad podpořeno více než 500 projektů částkou přesahující 19 miliard korun. Úřad Regionální rady nyní funguje v režimu uzavírání programu. „Je nutné vypořádat se s Evropskou komisí, odeslat závěrečné dokumenty, uzavřít program finančně a s tím je spojeno nemalé množství administrativních úkonů. Zároveň pokračují kontroly projektů v období tzv. udržitelnosti,“ dodala Jana Havlicová.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová