Domů Aktuality Vedení kraje se setkalo s hokejovými mistry světa

Vedení kraje se setkalo s hokejovými mistry světa

Zlatí medailisté

Zlatého hokejového útočníka Ondřeje Beránka, trenéra Radima Rulíka a asistenta trenéra Jiřího Kalouse dnes přivítalo na krajském úřadě vedení Karlovarského kraje. Všichni tři propojili svojí sportovní kariéru s naším regionem, přičemž trenér národního týmu je dokonce ostrovským rodákem a žije v Jenišově u Karlových Varů.

Hejtman spolu s vedením kraje poděkovali členům vítězného týmu k fenomenálnímu úspěchu na Mistrovství světa v hokeji potleskem i věcnými dary v podobě krajských sportovních triček a zlatavého moku z regionálních pivovarů. Všichni tři se pak podělili o své zážitky a dojmy z proběhlého šampionátu, který se zatajeným dechem sledovala celá republika.

„Během toho zápasu nastala zajímavá situace, kdy jsme vlastně od půlky zápasu čekali na tu buly na tý levý straně v útočným pásmu a ona přišla jedna jediná, a to byla ta gólová. Takže byla jedna jediná šance a kluci jí dokázali proměnit. Švýcaři, kteří přešli přes Kanadu, což byl největší favorit, ukázali velkou kvalitu a sílu a bylo jasný, že to bude taktická bitva od samého začátku,“ uvedl Radim Rulík, trenér zlaté hokejové reprezentace.

Hejtman se pak ptal hokejisty Ondřeje Beránka, který obléká již několik let dres HC Energie Karlovy Vary, zdali se emoce z vítězství národního týmu přenese i do kabiny karlovarského hokejového družstva v další sezóně. „Každej tou svojí pílí, když bude makat, tak je schopnej se dostat na takovýhle turnaj. Stačí tu šanci chytnout za pačesy a dát tomu všechno, to srdce, a pak může vyhrát medaili opravdu každej,“ řekl skromně Ondřej Beránek. K lepším výsledkům domácího extraligového družstva byl mohlo přispět i nové jmenování Jiřího Kalouse do funkce sportovního ředitele HC Energie Karlovy Vary.

Mistrovství světa v hokeji probíhalo ve dnech 10. až 26. května. Dějištěm 87. ročníku bylo hlavní město Praha a moravskoslezská metropole Ostrava. Šampionát zaznamenal historicky největší návštěvnost. Ta se vyšplhala až na 797 727 diváků, což odpovídá v průměru 12 464 diváků na zápas. Jen pro připomenutí, vítězný gól střelil ve finálovém souboji v čase 49:13 hvězdný kanonýr Bostonu David Pastrňák. Výsledek pak pojistil 19 sekund před koncem do prázdné branky David Kämpf.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová