Domů Aktuality V rámci Regionálního dne železnice vyjedou na Karlovarsku parní vlaky

V rámci Regionálního dne železnice vyjedou na Karlovarsku parní vlaky

​O víkendu se uskuteční Regionálního den železnice. Tento den se každoročně slaví v průběhu měsíce září jako vzpomínka na den 27. září 1825, kdy na svou první cestu vyjel vlak vynálezce parní lokomotivy George Stephensona. Tento vlak spojil britský Stockton a Darlington.

České dráhy vypraví po oba dva víkendové dny (17. a 18. září) historické vlaky v čele s parní lokomotivou Všudybylkou. Ta vyrazí v sobotu z Karlových Varů přes Bečov nad Teplou do Mariánských Lázní, v neděli se pak budou zájemci moci svézt z Karlových Varů do Ostrova nad Ohří nebo do Merklína.

Zájemci o jízdu vlakem si mohou jízdenky zakoupit v den konání akce, a to ve stanicích Karlovy Vary, Karlovy Vary - dolní nádraží nebo přímo u personálu vlaku. Cestující mají možnost si zakoupit si jednorázové nebo síťové víkendové jízdenky.

Parní lokomotiva "Všudybylka" je oblíbenou lokomotivou osobních vlaků a lehkých rychlíků, a to zejména pro svoji snadnou obsluhu a dobrou přechodnost. Tento typ lokomotiv se vyráběl v několika sériích a modifikacích. Původní rakouská konstrukce byla ve Škodových závodech postupně upravována. Několik lokomotiv bylo vybaveno unikátním ventilovým rozvodem páry. Poslední dojezdily v pravidelném provozu v roce 1978.

Další informace o akci Regionální den železnice včetně jízdních řádů a jízdného jsou uvedeny na webových stránkách

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková