Domů Aktuality V Ostrově bylo zahájeno V. mezinárodní historické symposium

V Ostrově bylo zahájeno V. mezinárodní historické symposium

​Letošní ročník mezinárodního historického symposia zahájil právě dnes v Ostrově architekt, herec, spisovatel, průvodce a spoluautor populárně naučného seriálu o architektuře David Vávra. Program dvoudenního symposia je rozdělen do tří bloků přednášek a potrvá do soboty 17. 9. 2022.

Témata přednášek se zaměří například na stavební pojetí města Ostrov, které vychází z urbanismu antických a renesančních měst,ale také na vznik sídliště pro horníky jáchymovských dolů, jež má historickou paralelu s nejstarším komplexem sociálního bydlení ve světě. Pozornost bude věnována také zeleni, která je pro zahradní město nezbytná. V rámci sympózia tradičně vystoupí přednášející nejen z Čech, ale také Německa, Rakouska a Francie a představí související témata, mezi nimiž jsou například Měšťanská krajinná zahrada Luisenburg ve Wunsiedelu, Rudá Vídeň, Střešovice - od vesnice k zahradnímu městu, Obnova města Le Havre po II. světové válce v duchu tradicionalismu a další.

Kompletní program přendášek je k nalezení na webových stránkách Informačního centra Ostrov.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková