Domů Aktuality ​V Mariánských Lázních se představí terapeutická krajina

​V Mariánských Lázních se představí terapeutická krajina

V úterý 14. února od 17 hodin pořádá Národní památkový ústav ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR přednášku Lubomíra Zemana na téma „Terapeutická krajina lázeňských měst navrhovaných do seznamu UNESCO“.

​Nejen budovy, ale také parky a lesy se mohou stát chráněnými částmi tří lázeňských měst Karlovarského kraje, které chtějí vstoupit do společnosti památek UNESCO. Radnice Karlových Varů, Mariánských a Františkových Lázní již na rozšíření lázeňských památkových rezervací pracují. Kompletní nominační dokumentaci by města měla odevzdat začátkem roku 2018. Spolu s nimi o vstup do UNESCO bude usilovat dalších jedenáct evropských lázní.

Přednáška posluchačům osvětlí, proč nebude chráněným územím jen zastavěná část, ale i takzvaná terapeutická krajina. Tou je myšlena celá zóna lázeňské oblasti včetně přilehlých lesů. Návštěvníkům vysvětlí, co se tímto termínem označuje a jak se vymezuje. Akce se koná v prostorách Správy chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.
Za stránku zodpovídá Jana Lukášová