Domů Aktuality ​​​V Juniorském maratonu uspěli gymnazisté z Chebu a Sokolova

​​​V Juniorském maratonu uspěli gymnazisté z Chebu a Sokolova

V Karlových Varech včera o účast v celostátním finále bojovalo 16 desetičlenných týmů studentů středních škol, na které čekala trať dlouhá 42,195 kilometrů. Semifinálové kolo 21. ročníku Juniorského maratonu odstartovala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.
​S maratonskou vzdáleností se vypořádala družstva složená z deseti středoškoláků, a v každém z nich musely být minimálně tři slečny. Na každého závodníka tak čekalo 4,2 kilometrů trati a pro obhajobu vítězství si doběhlo Gymnáziu Cheb. O další místa se tvrdě bojovalo, druhý a třetí tým nakonec v cíli dělila pouhá čtvrt minuta. Stříbrnou příčku nakonec obsadilo Gymnázium Sokolov, bronzovou Gymnázium Ostrov. Ceny nejlepším družstvům věnoval Karlovarský kraj a město Karlovy Vary.

Dva nejrychlejší týmy se zároveň kvalifikovaly do květnového finále na Volkswagen Maraton Praha, kde budou v neděli 7. května startovat po boku nejlepších světových vytrvalců. Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny účastnická trička a v cíli medaile. Ti nejlepší obdrží ceny v rámci slavnostního vyhlašování a jedni vylosovaní šťastlivci se navíc mohou těšit na zájezd do Bruselu.

Juniorský maraton je projektem RunCzech běžecké ligy a největším běžeckým závodem pro studenty středních škol v celé České republice. Semifinálová kola v třinácti krajských městech na startovní čáru přivedou stovky středoškoláků.
Za stránku zodpovídá Jana Lukášová