Domů Aktuality V Dolním Rychnově zavítala hejtmanka do školky i do firem

V Dolním Rychnově zavítala hejtmanka do školky i do firem

​Dolní Rychnov u Sokolova se stal dalším cílem hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové na jejích cestách do obcí. Navštívila mateřskou školku, společnost, která patří k významným místním zaměstnavatelům, a setkala se s občany.

Děti z rychnovské školky si pro ni a pro starostku obce Annu Klímovou připravily „námořnické“ vystoupení plné písniček a tance. Mateřskou školu v současnosti navštěvuje 50 dětí a při zápisu mají zájem o umístění malých předškoláků i rodiče z blízkého Sokolova.

V doprovodu starostky si hejtmanka prohlédla areál firmy Frenzelit, jež se specializuje na výrobu technických textilií například do automobilů. Společnost zaměstnává okolo 80 lidí, a protože i tady pociťují nedostatek kvalifikovaných pracovníků, snaží se pro stávající zaměstnance nabídnout mimo jiné zajímavé benefity nebo akce pro rodiny s dětmi.

Starostka Anna Klímová ukázala hejtmance místo na silnici II. třídy vedoucí do Sokolova, kde chybí přechod pro chodce, ale přesto tudy denně chodí mnoho dětí do školy a dospělých do práce. I přes snahu vedení obce se zatím nepodařilo vznik přechodu zajistit. „Nechápu, že se dlouhodobě nepovedlo situaci změnit, měl by to být zájem dopravní policie i města Sokolov postarat se o bezpečnost lidí na frekventované komunikaci. Obratem budu ve spolupráci s náměstkem pro oblast dopravy Martinem Hurajčíkem apelovat na zástupce policie a města, aby přechod pro chodce v místě zřídili,“ zdůraznila hejtmanka.

V prostorách společnosti ChanGroup, dodavatele měřicí techniky a kamerových systémů, se Jana Vildumetzová přivítala s občany, kteří přišli na společné setkání v hojném počtu. Informovala je o tom, jak výstavbu dalších úseků D6 komplikují někteří lidé, kteří se nemají zájem domluvit na výkupu pozemků, dále o dohodě s ministerstvem dopravy, které by mělo osvobodit obchvat Sokolova od hrazení dálničního poplatku. Mluvilo se také o problémech s nedostatkem sester a dalšího zdravotnického personálu v kraji, o dotacích pro sportovní kluby v obcích nebo o rozdílech mezi přechodnou a trvalou formou pěstounské péče. V závěru setkání hejtmance poděkovaly seniorky z Dolního Rychnova​ za organizaci krajské výtvarné soutěže „Věk pro nás není překážkou“, do které se rády a s chutí zapojují.