Domů Aktuality V chemičce v Sokolově unikla kyselina, lidem nebezpečí nehrozí

V chemičce v Sokolově unikla kyselina, lidem nebezpečí nehrozí

​V areálu sokolovské chemičky zasahují hasiči při úniku kyseliny chlorovodíkové z poškozené nádrže. Látka je zachycována do jímky, mimo areál se nešíří. Událost řeší hasiči ze stanice v chemických závodech a ze stanic v Sokolově a Karlových Varech. Zásah mají pod kontrolou. Uvedl to tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Martin Kasal,

Nad místem úniku se vytvořil mrak výparů kyseliny, který hasiči zkrápí vodou a v těchto chvílích se jej podařilo zcela neutralizovat. Je tak možné, že v blízkosti areálu chemičky by mohl být cítit zvýšený zápach. Žádné opatření směrem k obyvatelům Sokolova však na základě zjištění hasičů není potřeba.

Zásah bude podle odhadů trvat zřejmě celé dopoledne. Informováni byli všichni starostové měst a obcí v okolí.