Domů Aktuality V Chebu začala stavba nové okružní křižovatky

V Chebu začala stavba nové okružní křižovatky

​Projekt počítá s celkovou přestavbou stávající křižovatky v Chebu - odbočka na obec Podhrad. Vznikne tam okružní křižovatka, jejímž cílem je zvýšení kapacity s ohledem na další rozvoj dopravy v přilehlém území. Tato akce je podpořena příspěvkem z Evropské unie v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Celkové náklady stavby činí zhruba 21,6 miĺionů korun. Na základě zadávacího řízení bylo dosaženo úspory nákladů oproti předpokládané rozpočtové ceně ve výši cca 5 milionů korun. Stavbu bude realizovat firma Algon a.s.

Okružní křižovatka je navržena jako jednopruhová se čtyřmi rameny. Součástí projektu je i provedení  odvodnění zpevněných ploch, vybudování dělících ostrůvků v místech pro přecházení, přestavba propustku pod silnicí, osazení novým dopravním značením, demolice dvou objektů a provedení přeložky inženýrských sítí.

Akce bude prováděna za částečného omězení provozu, který bude v několika etapách řízen semafory. Stavba by měla být dokončena v listopadu letošního roku.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková