Domů Aktuality V chebském muzeu dnes pokračuje promítání filmu o Albrechtovi z Valdštejna

V chebském muzeu dnes pokračuje promítání filmu o Albrechtovi z Valdštejna

Muzeum Cheb dnes promítne 2. část televizní inscenace „Popel a hvězdy“. V pokračování historické hry se diváci opět přenesou do doby Albrechta z Valdštejna. Právě druhý díl ukáže, co předcházelo jeho smrti a jak vlastně zavraždění samotného šlechtice a jeho věrných v Chebu proběhlo.
Muzeum Cheb se v letošním roce připojilo k 10. ročníku celostátního cyklu Národního památkového ústavu „Po stopách šlechtických rodů“. Ten je každý rok věnován jednomu významnému šlechtickému rodu. Tématem tohoto ročníku je „Valdštejnové – lvi ve službách císařů“. A protože osobnost Albrechta z Valdštejna je úzce spjata s Chebskem a především s chebským muzeem, v jehož budově byl 25. února roku 1634 zavražděn, promítá se právě v jeho prostorách film „Popel a hvězdy“.

Promítání 2. části filmové projekce se uskuteční 10. července, začátek je plánovaný ve 21:30 na nádvoří Muzea Cheb. Pokračování filmové hry je možné zhlédnout i bez znalosti předchozího dílu. V případě nepříznivého počasí se promítání přesune do Valdštejnské obrazárny. Vstupné je dobrovolné.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková