Domů Aktuality V 17. ročníku Staveb Karlovarského kraje udělí hejtmanka dvě ceny

V 17. ročníku Staveb Karlovarského kraje udělí hejtmanka dvě ceny

Už v pátek 9. června 2017 se veřejnosti představí nejlepší stavby Karlovarského kraje. Ceny převezmou zástupci stavebních firem, projektanti nebo stavbyvedoucí na společenském večeru Dnů stavitelství a architektury v Karlovarském městském divadle. Ocenění hejtmanky Karlovarského kraje získají v 17. ročníku akce dvě stavby.
​Soutěž má za cíl na základě hlasování odborné poroty i veřejnosti vybrat nejlepší stavby, projekty a studie i zachráněné památky. „Z prezentovaných staveb jsem se rozhodla udělit cenu hejtmanky dvěma z nich. Tou první je rozhledna Bučina nad Kyselkou, protože jde o další zajímavé výletní místo pro turisty a je to další možnost upozornit na krásy našeho regionu, nedotčenou přírodu Doupova, ale i Krušné hory nebo kyselské údolí. Rekonstrukce se velmi vydařila, navíc byla z mého pohledu provedena s rozumnými finančními náklady ve výši okolo 800 tisíc korun,“ vysvětlila hejtmanka Jana Vildumetzová. Druhou cenu hejtmanky získá nově vybudované zázemí Fotbalového klubu Ostrov. „Potěšilo mě, že malí a samozřejmě i velcí sportovci budou mít pro trénování i zápasy podstatně lepší podmínky, navíc areál využívá město i k dalším volnočasovým aktivitám. Věřím, že by se v Ostrově, který akci hradil ze svého rozpočtu, mohla inspirovat i jiná města a fotbalové areály, například ten v karlovarských Drahovicích,“ řekla hejtmanka.

S kompletními výsledky soutěže se lidé budou moci seznámit na internetových stránkách www.stavbykarlovarska.cz. Vítěz nejlepší stavby Karlovarského kraje bude mít možnost účasti v celostátní soutěži Stavba roku.
Za stránku zodpovídá Jana Lukášová