Domů Aktuality Užijte si poezii ve jménu oslav samostatné Československé republiky

Užijte si poezii ve jménu oslav samostatné Československé republiky

​Hned na trojici akcí můžete vyrazit v rámci cyklu Slavné osmičky v historii Československé republiky. Akce přichystal Karlovarský kraj a oslavu 100. výročí vzniku republiky pojal vskutku originálně. Každé vystoupení bude totiž v duchu stále oblíbenějšího stylu, slam poetry.

Slam poetry se od stand-up výstupů liší zapojením básnických prvků, jako je rytmus, rýmování, popřípadě aktivním pohybem po jevišti či sále. Často tak připomíná rap bez hudebního podkresu. A co víc, slam poetry je zároveň také soutěží hodnocenou samotným publikem. Kraj zve na vystoupení širokou veřejnost, ale i žáky škol z našeho regionu. „Vedle veřejných večerů jsme v tomto duchu připravili část oslav 100. výročí republiky také pro školáky. Účinkující mají za sebou vystoupení na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech, kde se setkali s velkým ohlasem, a to jak mezi studenty, tak mezi pedagogy,“ uvedla náměstkyně hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová s tím, že se na moderní poezii mohou těšit rovněž žáci Gymnázia a střední odborné školy v Chodově a základních škol v Lomnici a Březové u Sokolova.

Takzvaní slameři přednesou jednu autorskou báseň na volné téma a jednu na téma slavných osmiček. Projektu se zúčastní Dr. Filipitch (mistr ČR 2017), Anatol Svahilec (mistr ČR 2014), Tukan (vicemistr 2017), Švéd (finalista MČR), Lef L´Leviatan (finalista MČR), Michal Kubala (finalista MČR), Straka (slovenský host) a Luka Leonardi.

Poslechnout si originální výstupy můžete:
26. 10. 2018, Chodov, Oáza, od 20:00 hodin
16. 11. 2018 Karlovy Vary, Café Drahomíra, od 20:00 hodin
17. 11. 2018 Mariánské Lázně, RC Morrison, od 20:00 hodin
Vstupné bude vždy 100 korun.