Domů Aktuality Už brzy startuje první český virtuální ideathon - 5Gthon

Už brzy startuje první český virtuální ideathon - 5Gthon

Patříte k inovátorům, kteří mají rádi výzvy? Umíte najít chytrá řešení s s využitím potenciálu 5G sítí, která změní budoucnost našich měst? Pak je víkendová soutěž - ideathon ve dnech 18. - 20. února určena právě pro vás. Akci pořádá ministerstvo pro místní rozvoj společně s ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci společného projektu 5G pro 5 měst, plným názvem Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities.

​Zapojit se může kdokoliv, kdo sám nebo se se svým týmem dokáže během jednoho víkendu vymyslet chytré řešení pro jedno z daných témat z oblasti Smart Cities. Soutěžící budou mít za úkol vymyslet a v detailu zpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život v českých městech pomocí nových technologií s využitím 5G sítě. 5Gthon vyvrcholí 22. února závěrečnou konferencí, odbornými přednáškami a prezentací soutěžních návrhů s vyhlášením vítězů.

Soutěž je určena inovativním jedincům, kteří dohromady vytvoří agilní týmy, jež budou hledat zajímavá řešení na vybraná témata během víkendového ideatonu. Hlásit se mohou jak vysokoškoláci z různých oborů, tak startupoví nadšenci, ale i již zkušené týmy stabilních firem. Limit není žádný, cíl je jasný - najít inovace, které dokáží zlepšit svět a hlavně naši zemi. Jde o chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českých měst s využitím aplikací připojených v 5G síti.

Ceny pro vítěze od partnerů soutěže jsou lákavé - 30 000 korun pro rozvoj projektu od společnosti Deloitte, účast na bootcampu, kde zjistíte potenciál projektu od Seed Starteru České spořitelny, mediální prostor - 1 článek / 1 rozhovor či prostor na sociálních sítích, věcné ceny, mentoring a coaching.

Závěrečný program akce je určen pro všechny, kterým záleží na rozvoji českých měst a obcí, jak už zástupcům municipalit, státní a veřejné správy, tak i odborníkům z oblasti Smart Cities a 5G. Na akci jsou rovněž vítáni zástupci inovativních firem, kteří se chtějí podílet na využití potenciálu 5G sítí. Hosté získají ucelený pohled na situaci zavádění 5G sítí v České republice. Dozví se zkušenosti pětice českých měst s inovacemi využívající 5G sítě, pro zlepšení života a bezpečnosti jejich občanů. Seznámí se s nejmodernějšími digitálními aplikacemi a službami, včetně propojení lidí a zařízení navzájem.