Domů Aktuality Univerzita třetího věku zahájí semestr v krajské knihovně

Univerzita třetího věku zahájí semestr v krajské knihovně

Senioři, kteří by se chtěli vzdělávat a rozšiřovat své znalosti, mají jedinečnou šanci přihlásit se do programu Univerzity třetího věku. Právě pro ně totiž připravila Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s Krajskou knihovnou Karlovy Vary cyklus přednášek humanitního zaměření.

Jedná se o první cyklus v rámci programu Univerzity třetího věku (U3V). V případě, že nebudou obsazena všechna místa, bude volná kapacita nabídnuta dalším zájemcům. Na přihlášené budou čekat témata z dějin a religionistiky, které zajistí akademičtí pracovníci univerzity.

Na tento cyklus naváží v letním semestru další přednášky s novými tématy. Absolventi čtyř těchto cyklů z řad U3V budou moci obdržet při slavnostní promoci v historické aule Karolina Univerzity Karlovy v Praze diplom.

Přednáškový cyklus U3V je určen pro zájemce v penzijním věku, poplatek za 12 hodinový cyklus (3x4 vyučovací hodiny) činí 290 Kč při převodu na účet, 350 Kč při platbě v hotovosti. V případě zájmu je třeba nejpozději do 1. listopadu 2022 zaplatit zápisné ve výši 290 Kč na účet Husitské teologické fakulty UK. Hotovostní platba je možná, v případě volné kapacity přednáškového sálu, před začátkem první hodiny, tedy 10. listopadu přímo na místě.

Přihlášky budou k dispozici na infocentru krajské knihovny nebo na pobočce Lidická. V případě dalších dotazů se mohou zájemci obracet na e-mail paciskova@knihovnakv.cz  nebo mobil 702 296 533.

Témata přednášek:
Čtvrtek 10. listopadu 2022,  10.00 – 13.15
ThDr. et Mgr. Pavel Helan, Th.D.: Karel IV. jako válečník
Divoké mládí budoucího českého krále a římského císaře
Renesanční papežství 15. století
Humanisté, politici, mecenáši i „popularizátor“ českých dějin

Čtvrtek 24. listopadu 2022 10.00 – 13.15
Doc. ThDr. Jiří Vogel, Th.D.: Církve pod vládou hákového kříže
Odpor, odboj a kolaborace církví s nacismem v letech 1933-1945 v Německu a v českých zemích

Čtvrtek 1. prosince 2022 10.00 – 13.15
Mgr. Zuzana Marie Kostićová, Ph.D.: Čemu věřili staří Mayové
Mýty, bohové a krvavé rituály