Domů Aktuality Třetí den prezidentské návštěvy začal v Krásné

Třetí den prezidentské návštěvy začal v Krásné

​Poslední den návštěvy v Karlovarském kraji strávil prezident Miloš Zeman v doprovodu hejtmanky Jany Vildumetzové v obci Krásná u Aše. Zde podebatoval se zaměstnanci Slévárny Heunisch a s občany obce. Odpoledne jej ještě čeká závěrečná tisková konference v Hazlově.
​Ve Slévárně Heunisch, s.r.o., přivítalo prezidenta republiky vedení firmy, která se zabývá obráběním CNC, konstrukčním poradenstvím či produkcí komponentů pro zemědělský průmysl. Při prohlídce slévárny společně diskutovali o mzdách, nezaměstnanosti a pracovních příležitostech pro absolventy technických oborů středních škol. Ve společnosti pracuje 300 zaměstnanců a prezident ocenil její vedení. „Váš podnik má dobré základy i perspektivu a já si vážím všech firem, které plánují investiční výstavbu,“ uvedl. Zaměstnanci slévárny následně zahrnuli prezidenta Miloše Zemana otázkami. Odpovídal na jeho názor na politiku Číny, na evropské migrační kvóty či na vliv amerického prezidenta Trumpa na českou ekonomiku.

prez-Heunisch2-small.jpgTěsně po poledni na prezidenta Miloše Zemana čekali představitelé obce Krásná, v níž v současnosti žije 550 obyvatel. S hejtmankou Karlovarského kraje a starostou obce Lubošem Pokorným se poté přesunuli na setkání s občany, od nichž dostal spoustu otázek na tělo. A to například, čím chtěl být jako malý, kolika jazyky hovoří, jakou hudbu má nejraději či jak hodnotí své funkční období. Prezident Krásné poblahopřál k titulu Vesnice roku 2015 i ke jménu obce a uvedl, že uznává souvislost mezi jmény měst a obcí a tím, jak vypadají a jak se v nich žije. Ocenil také, že se vedení obce podařilo zvýšit počet obyvatel.

Z návštěvy Ašska si prezident republiky odváží originální dary v podobě odlitku sošky Davida jako symbolu vítězství či ručně vyrobeného nože. Svoji třídenní návštěvu zakončí Miloš Zeman v Hazlově, kde se uskuteční závěrečná tisková konference.
Za stránku zodpovídá Jana Lukášová