Domů Aktuality Téměř 600 tisíc korun pošle kraj na obnovu dopravních hřišť

Téměř 600 tisíc korun pošle kraj na obnovu dopravních hřišť

Dopravní značky

Dopravní výchova je dnes již povinnou součástí rámcového vzdělávacího programu základních škol. Díky ní se děti učí, jak se mají chovat v silničním provozu a jak mají dbát své bezpečnosti, což je s ohledem na stále zvyšující se hustotu dopravy více než potřeba. O tom, které ze stávajících dopravních hřišť z regionu získá podporu na obnovu svého vybavení, rozhodla Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání. Prostředky z každoročně vyhlašovaného dotačního titulu putují do Kraslic, Chebu, Úšovic a Karlových Varů.

„Pro zajištění kvalitní výuky dopravní výchovy je žádoucí, aby u stávajících dopravních hřišť byly provedeny potřebné opravy a údržba. Proto jako kraj už několikátým rokem vyhlašujeme dotační program, prostřednictvím něhož se snažíme jejich vlastníkům a provozovatelům pomoci s úhradou nezbytných výdajů. Letos jsme z našeho rozpočtu na tyto účely vyčlenili 600 tisíc korun, přičemž požádáno bylo téměř o celou tuto částku,“ uvedl neuvolněný krajský zastupitel pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Bureš.

Žadatelem o dotaci může být vlastník nebo provozovatel dopravního hřiště, kterým je buďto obec, případně její příspěvková organizace, či státní příspěvková organizace, nebo jiný subjekt, pokud provádí výchovně vzdělávací či zájmovou činnost zaměřenou na dopravní výchovu dětí a mládeže. Maximální ani minimální výše dotace nebyla u tohoto dotačního programu stanovena. Případný převis požadovaných prostředků by byl řešen formou krácení. K tomu však v letošním roce nemuselo dojít.

Letos prostředky na modernizaci vybavení dopravního hřiště získá Střední škola, základní škola a mateřská škola Kraslice. Dalším z podpořených žadatelů je i Dům dětí a mládeže Sova Cheb, který dotaci využije na nákup pryžových překážek pro jízdu zručnosti. Město Mariánské Lázně pak s pomocí krajské podpory nechá opravit povrch dopravního hřiště u Základní školy Úšovice a Asociace Záchranný kruh vynaloží peníze od kraje na nutné opravy dopravního hřiště v karlovarském Světě záchranářů a na jeho další zvelebení.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová