Domů Aktuality Střední lesnická škola Žlutice pořádala soutěž YPEF

Střední lesnická škola Žlutice pořádala soutěž YPEF

V minulém týdnu se konal již 7. ročník regionálního kola znalostní soutěže YPEF (Young People in European Forests). Tu zaštiťuje Česká lesnická společnost a účastní se jí žáci základních a středních škol. Letos uspěla družstva Základní školy Manětín a Gymnázia Ostrov, která postupují do národní soutěže.
​Regionálního kola soutěže se zúčastnilo po pěti družstvech z obou kategorií. Mladší žáky (6. - 9. třídy) zastupovala ZŠ Manětín, 2. ZŠ v Plzni, Gymnázium a Střední odborná škola z Klášterce nad Ohří, Gymnázium Ostrov a ZŠ Podbořany. Starší žáky (studenty středních škol) reprezentovalo Gymnázium Jaroslava Vrchlického v Klatovech, Gymnázium a SOŠ z Klášterce nad Ohří, Gymnázium Ostrov, Gymnázium a SOŠ Podbořany a Střední lesnická škola Žlutice. Soutěžilo ve třech disciplínách, a to ve vědomostních testech, v poznávání jednotlivých druhů rostlin a živočichů a také v rozeznání přírodnin podle hmatu.

Soutěž, jejímž cílem je zlepšit povědomí mládeže o významu lesů a lesnictví, probíhá ve třech úrovních. Celkoví vítězové národního kola postupují do mezinárodního utkání, jehož organizaci a průběh zajišťuje vždy jedna z jedenácti zúčastněných zemí. Počet soutěžících a fanoušků soutěže YPEF každým rokem stoupá, v letošním roce se do místních kol po celé České republice přihlásilo přes 1 000 žáků.
Za stránku zodpovídá Jana Lukášová