Domů Aktuality Soutěž Stavby Karlovarského kraje vstupuje do 18. ročníku

Soutěž Stavby Karlovarského kraje vstupuje do 18. ročníku

​V rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2018 se již tradičně uskuteční soutěž o nejlepší stavby a projekty v regionu. Záštitu nad akcí, kterou každoročně pořádá Regionální stavební sdružení Karlovy Vary, převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.
​Během uplynulých sedmnácti ročníků se v soutěži prezentovalo již 469 staveb včetně projektů. "Snahou je, aby se nejširší odborná i laická veřejnost seznámila s tím, jak je na tom stavebnictví v Karlovarském kraji, které nové stavby zde vznikly a připravují se," uvedla manažeřka Regionálního stavebního sdružení Anna Vlášková.

Zájemci o účast v soutěži mohou přihlašovat stavby, které byly zkolaudovány a uvedeny do provozu v období předchozích tří let, tedy od 1. ledna 2015 do 20. dubna 2018, Soutěžit mohou ale také projekty staveb, architektonické a urbanistické studie připravované k realizaci během uplynulých pěti let, konkrétně od 1. ledna 2013 do 20. dubna 2018. Přihlašovatelem stavby může být investor, architekt, projektant zhotovitel nebo její majitel.

Stavby bude hodnotit jak odborná porota, tak i široká veřejnost prostřednictvím internetu. Od 16. května budou stavby a projekty umístěny na internetové stránce Stavby Karlovarska, kde bude do uzávěrky soutěže, 8. června 16 hodin, probíhat veřejné hlasování. Zároveň bude možné na stejném webu hlasovat pro zachráněné památky Karlovarska. Najdete tam rovněž další informace včetně přihlášky a podmínek soutěže.