Domů Aktuality Soutěž k poctě blahoslaveného Hroznaty zná své vítěze

Soutěž k poctě blahoslaveného Hroznaty zná své vítěze

​Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová předala ceny vítězům literárně-výtvarné soutěže, kterou u příležitosti významného výročí úmrtí blahoslaveného Hroznaty vyhlásilo Biskupství plzeňské a Kanonie premonstrátů Teplá. Děti z našeho regionu se radovaly z rodinných vstupenek do galerií či dárkových šeků.

soutez-Hroznata3-small.jpg„V loňském roce jsme v našem kraji slavili sedm set let od narození jednoho z našich největších panovníků Karla IV. a mne velice těší, že si v letošním roce můžeme připomenout další významné výročí, a sice osm set let od úmrtí českého šlechtice, zakladatele klášterů a patrona politických vězňů Hroznaty. Ráda bych poděkovala organizátorům této soutěže za její přípravu a za to, že se díky nim děti mohou seznámit s touto významnou osobností našeho regionu. Dětem pak děkuji za krásné práce, které do soutěže přihlásily,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová během slavnostním proslovu.

soutez-Hroznata2-small.jpgV literárně-výtvarné soutěži, která byla vyhlášena pro všechny děti žijící na území plzeňské diecéze, byla na výběr dvě téma. Děti měly ztvárnit buďto místo, kam patří, nebo jeden z klášterů, který Hroznata založil. Z Karlovarského kraje byly do soutěže přihlášeny pouze výtvarné práce. Autorky těch nejlepších převzaly z rukou hejtmanky šeky v hodnotě pět set korun a vstupné pro celou rodinu do Galerie umění Karlovy Vary, Interaktivní galerie Becherova vila a Letohrádku Ostrov. Od diecéze pak získaly výtvarné potřeby, rodinné vstupenky na věž katedrály sv. Bartoloměje a do Meditační zahrady v Plzni. Ceny jim předal biskup plzeňský Tomáš Holub.

Výsledky soutěže
Kategorie: 4. až 6. třída