Domů Aktuality Senior Expres bude jezdit v dalších 15 obcích regionu. Kraj na jejich pořízení přispěje bezmála 5 milionů korun

senioři

Obyvatelé dalších měst a obcí v regionu budou moci využívat služby Senior Expresu. Karlovarský kraj prostřednictvím stejnojmenného dotačního titulu přispívá obcím na nákup automobilu, který zajistí transport občanů nejen seniorského věku k lékaři, na nákup nebo úřad. Krajští radní na svém předposledním zasedání schválili návrh na rozdělení dotací a současně i rozpočtovou změnu, díky které došlo k navýšení alokace, a tím uspokojení všech žádostí v plné výši.

„Vzhledem k finančním požadavkům žadatelů, které byly výrazně vyšší než původní dvoumilionová alokaci programu, jsme se rozhodli přesunout nedočerpané prostředky z jiného dotačního titulu a vyhovět tak všem obcím, které si o příspěvek na pořízení komunitního vozidla zažádaly. Celkem tak rozdělíme bezmála pět milionů korun. Od minulého roku se navíc rozšířil okruh občanů, kteří komunitní vozidlo mohou využívat. Možná i to je jeden z důvodů, proč se letos zájem o dotaci téměř dvojnásobil oproti loňskému roku. Nyní evidujeme 15 žádostí, v loni jich bylo osm,“ uvedl radní pro oblast rozvoje venkova Vít Hromádko.

Senior Expres nově pomůže se zajištěním potřeb občanům obcí Březová, Bublava, Lipová, Andělská Hora, Josefov, Krásná a měst Mariánské Lázně, Nové Sedlo, Březová, Hranice, Luby, Jáchymov, Toužim, Rotava a městyse Svatava. Maximální výše dotace byla stanovena na 333 000 korun, s tím, že žadatelem mohla být pouze obec v Karlovarském kraji.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková