Domů Aktuality S pomocí kraje pořídí obce nové vybavení do specializovaných ambulancí

S pomocí kraje pořídí obce nové vybavení do specializovaných ambulancí

Karlovarský kraj vyhlásil koncem roku 2022 nový dotační program, prostřednictvím kterého přispívá obcím na pořízení a obnovu zdravotnické techniky a přístrojového vybavení pro specializovanou ambulantní péči. Celkem 800 000 korun si mezi sebou rozdělí město Nejdek a obec Krajková, které úspěšně splnily podmínky programu. Rozhodla o tom Rada Karlovarského kraje na svém prvním červnovém zasedání​.
​„Uvědomujeme si, že situace ve zdravotnictví není úplně ideální, proto jeho stav intenzivně řešíme. Je to dlouhá a náročná cesta, ale dílčími kroky se nám daří situaci postupně zlepšovat. Kromě toho, že poskytujeme stipendia studentům lékařských fakult, kteří se po studiu vrátí zpět do regionu a posílí tak kapacity zdravotnického personálu, přispíváme také na vybavení a obnovu ordinací lékařů a současně podporujeme menší obce v nákupu nové, modernější lékařské techniky pro jejich specializované ambulance. Naším cílem je zajistit všem občanům našeho kraje dostupnou a kvalitní zdravotní péči,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Maximální výši dotace, tedy 500 000 korun, obdrží město Nejdek. Využije ji na nákup rentgenového přístroje do místní polikliniky. V případě obce Krajková se jedná o finanční příspěvek v hodnotě 300 000 korun, díky kterému bude pořízeno nové přístrojové vybavení do oční ambulance pro děti a dospělé. Poskytnutí dotací musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková