Domů Aktuality S pomocí cyklobusů můžete snadno objevovat krásy regionu. Na jejich provoz přispívá i kraj

Cyklisté

Patříte mezi milovníky cykloturistiky? Pokud ano, máme pro vás skvělou zprávu. O minulém víkendu vyjely na silnice cyklobusy, které vás mohou přiblížit k zajímavým trasám a výletním místům našeho regionu. Na jejich provoz přispívá i Karlovarský kraj. Radní odsouhlasili společnosti AKV bus dotaci ve výši 200 tisíc korun.

„V Karlovarském kraji vyjely cyklobusy poprvé v roce 2003, kdy přepravily okolo 800 lidí za sezónu. Pokud se podíváme na čísla za uplynulý rok, kdy jejich služeb využilo na 3,5 tisíce lidí, je vidět, jak zájem o využití této přepravy stoupá. Provozované linky navíc pokrývají nejatraktivnější části našeho regionu, takže kromě těch benefitů, kdy lidé aktivně tráví svůj čas a dělají něco pro své zdraví, to přináší i benefity ve vztahu k návštěvnosti těchto míst. Rád bych jen připomněl, že autobusy nepřepravují pouze cyklisty, ale také další cestující, takže jejich služby může využít opravdu každý,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje a projektového řízení Patrik Pizinger.

Roční dopravní výkon na linkáchCykloEgrensis činí zhruba 16 tisíc kilometrů. Speciálně vypravované autobusy budou jezdit na šesti barevných linkách až do 29. září. Jednotlivé trasy vedou z okresních měst například do oblasti Krušných hor, Slavkovského lesa, Tepelské vrchoviny či přístupné části Doupovských hor. Na cyklobusy je možné zakoupit si výhodnou Cyklokartu. Za 699 korun nabízí neomezený počet jízd pro jednu osobu všemi cyklobusy v systému CykloEgrensis po celou dobu jejich provozu. Jízdní řády linek jsou zveřejněny na zastávkách, veškeré informace včetně tarifních podmínek pak zájemci získají v předprodejních místech, u řidičů cyklobusů nebo na webových stránkách dopravce.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová