Domů Aktuality S podporou kraje rybáři vysadí do řek rybí plůdky

S podporou kraje rybáři vysadí do řek rybí plůdky

​V tekoucích vodách na území našeho regionu ubývá původních druhů ryb. Proto Rada kraje i letos schválila udělení příspěvku ve výši 150 tisíc korun Českému rybářskému svazu na vysazení právě těchto ryb žijících v našich řekách. Patří mezi ně například jelec jesen či ostroretka stěhovavá.

Díky vysazení takzvaných reofilních druhů ryb se snáze udržuje rovnováha říčních společenstev a zachovává se pestrost jednotlivých druhů. „Situace je špatná, ubývá vody, její kvalita se zhoršuje a ryby navíc likvidují například kormoráni. Proto kraj podpoří rybáře v jejich snaze vysadit tyto ryby nejen v řece Ohři, ale i v dalších tekoucích vodách," upřesnil krajský radní Karel Jakobec.

Členové Českého rybářského svazu vysadí do Ohře v měsících září a říjen asi 40 tisíc kusů podouství, ostroretek a jelce jesena. Do pstruhových vod, tedy Rolavy a Svatavy, pak poputuje asi 10 tisíc plůdků pstruha obecného.