Domů Aktuality Řidiči se dočkají modernizace silnice v úseku důl Jeroným – Podstrání

Řidiči se dočkají modernizace silnice v úseku důl Jeroným – Podstrání

Stavba

Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (dále KSÚS) v prvním čtvrtletí příštího roku zahájí práce na projektu „Modernizace silnice důl Jeroným – Podstrání“, které budou rozděleny do dvou částí. Celkové předpokládané náklady stavby jsou více než 108 milionů korun, projekt bude financován z evropských peněz v rámci Integrovaného regionálního operačního programu pro programové období 2021-2027 a z rozpočtu KSÚS.

„Bude se jednat o modernizaci dvou úseků silnice, kde by práce měly trvat dvacet měsíců. Nicméně bych velmi rád ujistil řidiče, že v dotčených úsecích nebude docházet ke komplexním uzavírkám, které by jim znepříjemňovaly cestování, vždy půjde o částečnou uzavírku se svedením provozu do jednoho jízdního pruhu a provoz tak budou řídit semafory,“ uvedl neuvolněný zastupitel s gescí v oblasti dopravy Jan Bureš.

První část stavebních prací se bude týkat úseku Lom – Podstrání ve vzdálenosti 990 metrů, konkrétně od odbočky ve směru na Milíř až k objektu bývalé pily. Ve druhé části se jedná o úsek důl Jeroným – Podstrání, od křížení komunikace s Lobezským potokem v obci Podstrání k odbočce na Lobzy v délce téměř 1,7 kilometru. V obou úsecích bude provedeno odvodnění komunikace, výstavba několika opěrných zdí, rozšíření a zesílení konstrukce komunikace a instalace propustků.

„Náklady na modernizaci komunikace jsou vysoké, ale zde je třeba si uvědomit, že se nachází ve zčásti poddolované oblasti, proto je třeba vystavět podpěrné systémy pro zajištění stability komunikace, což samozřejmě značně zvyšuje cenu celé zakázky. Nicméně práce je zde nutné provést i z důvodu bezpečnosti provozu,“ doplnil zastupitel Jan Bureš.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková