Domů Aktuality Rada kraje schválila dodavatele na modernizaci průtahu Aší

Rada kraje schválila dodavatele na modernizaci průtahu Aší

dopravní značka
​Město Aš čekají v nejbližších měsících významná dopravní omezení. Rada Karlovarského kraje na svém pondělním zasedání odsouhlasila výsledek zadávacího řízení na modernizaci průtahu. Prostřednictvím elektronického nástroje E-ZAK byly podány celkem 4 nabídky od dodavatelů, přičemž jako ekonomicky nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka od Společnosti SW-AL průtah Aš za více jak 136 milionů korun včetně DPH.

Akci, jejíž realizace je naplánována na tento a příští rok, chystá Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.  Na realizaci projektu se bude podílet také město Aš částkou přesahující 23 milionů korun včetně DPH. „Tato investiční akce se připravuje asi pět let. Jedná se téměř o tříkilometrový úsek od kruhového objezdu Nový Žďár až po vrchní část města,“ uvedl již před časem náměstek hejtmana Karlovarského kraje a zároveň bývalý starosta Aše Dalibor Blažek.

Stavební práce budou probíhat v režii Společnosti SW-AL průtah Aš, která je sdružením firem SWIETELSKY stavební a ALGON. Předmětem stavby bude celková modernizace stávající silnice II. třídy, a to konkrétně v ulicích Hlavní a Chebská a v úseku křižovatky Nebesa – Mokřiny – Aš. Dělníci zde provedou kompletní výměnu vozovky, přičemž řidiči se nemusí obávat úplné uzavírky silnice. Stavba bude probíhat na polovině místní komunikace. Ke zvýšení bezpečnosti pěšího provozu pak přispějí nově vybudované přechody pro chodce i další místa pro přecházení. Město Aš bude jako partner projektu na vlastní náklady realizovat například výstavbu nových chodníků, veřejného osvětlení či parkovacích stání.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková