Domů Aktuality Projekt z Karlovarského kraje získal podporu z Programu Interreg Bavorsko – Česko 2021-2027, zaměří se na jazykové vzdělávání v příhraničí

interreg

V měsíci červnu se v Horní Frankách uskutečnilo 4. zasedání Monitorovacího výboru Programu Interreg Bavorsko – Česko 2021-2027. Projednáváno  bylo pět projektů za téměř tři miliony EUR z Evropského fondu pro regionální rozvoj, z toho jeden s dopadem do Karlovarského kraje.

Města Cheb a Waldsassen získají z Evropského fondu pro regionální rozvoj více než 470 tisíc EUR na realizaci projektu „Stavíme most k porozumění“. Projekt byl podán do prioritní osy č. 3 „Vzdělávání“ a je zaměřen na podporu bilingvního vzdělávání v příhraničí. Do projektu je zapojena rovněž 6. základní škola Cheb, která je jedinou školou v Karlovarském kraji, jež částečnou výuku nejazykových předmětů v německém jazyce svým žákům nabízí. Cílem projektu je další rozvoj jazykových dovedností, posílení mezikulturního porozumění a zároveň zvýšení konkurenceschopnosti žáků na trhu práce. V rámci projektu se uskuteční řada pobytových aktivit, které proběhnou za účasti žáků chebské školy a žáků škol ve Waldsassenu a Tröstau. Pedagogové vytvoří dvojjazyčné tematické pracovní listy a minislovníčky, které budou sloužit i jako výukový materiál pro partnerské školy. Součástí projektu je i pořízení vybavení jazykové učebny a víceúčelového sálu na chebské škole a multimediální místnosti na škole ve Waldsassenu.

Veškeré podmínky k programu jsou uvedeny na jeho stránkách

Zároveň stále platí možnost předkládání žádostí pro 4. kolo, a do 27. 8. 2024, 15:59 hod. Žádosti je možné podávat prostřednictvím monitorovacího systému Jems

Další zasedání Monitorovacího výboru je plánováno na 10. – 11.12.2024 v Plzeňském kraji.

Pokud máte i Vy s partnery z Bavorska projektový záměr, máte možnost jej konzultovat s pracovníky oddělení přeshraničních programů Karlovarského kraje.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková