Domů Aktuality Projekt z Karlovarského kraje získal podporu z Programu Interreg Bavorsko – Česko 2021-2027

Projekt

Město Jáchymov se stalo dějištěm 3. zasedání Monitorovacího výboru Programu Interreg Bavorsko – Česko 2021-2027. Na programu bylo projednání 13 projektů v celkové výši téměř 12 milionů EUR z Evropského fondu pro regionální rozvoj, z toho jeden projekt bude mít dopad v Karlovarském kraji.

Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje společně s Východobavorskou technickou vysokou školou v Ambergu – Weidenu (Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden) a Vysokou školou aplikovaných věd v Hofu (Hochschule für angewandte Wissenschaften Hof) získaly z Evropského fondu pro regionální rozvoj více než 621 tisíc EUR na realizaci projektu „Vodíkový region Čechy & Bavorsko“. Projekt byl podán v prioritní oblasti 1 „Výzkum a přenos znalostí“.

Cílem partnerů je přeshraničně propojit a nastartovat spolupráci aktérů v příhraničí v oblasti zavádění vodíkového hospodářství. Vedle aktivit zaměřených na přenos znalostí a osvětu v oblasti vodíkových technologií, bude pro přeshraniční region vytvořena vodíková koncepce, která by měla urychlit stávající iniciativy pro využití vodíku.

Cílovými skupinami jsou zejména malé a střední podniky, výzkumná a vzdělávací zařízení, regionální sítě a samosprávy. Skrze aktivity projektu by mělo být podpořeno minimálně 100 subjektů.

Jedná se o jedinečný projekt v této oblasti, kdy plánované aktivity povedou k předávání know-how a šíření dobré praxe v oblasti vodíkových technologií a vodíkového hospodářství mezi „vodíkovými aktéry“ v území.

Veškeré podmínky Programu Interreg Bavorsko – Česko 2021 – 2027 naleznete na webových stránkách programu. Třetí kolo pro předkládání žádostí běží do 5. 3. 2024. Žádosti je možné podávat prostřednictvím monitorovacího systému Jems. Další zasedání Monitorovacího výboru je plánováno v termínu 18.- 19. 6. 2024 v Horních Frankách.

Pokud máte s partnery z Bavorska projektový záměr, nabízí pracovníci oddělení přeshraničních programů Karlovarského kraje možnosti konzultace.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková