Domů Aktuality Projekt z Karlovarského kraje získal podporu z Programu Interreg Bavorsko – Česko 2021-2027

Ve dnech 29. a 30. 3. 2023 se ve městě Bad Griesbach uskutečnilo 2. zasedání Monitorovacího výboru programu přeshraniční spolupráce Interreg Bavorsko – Česko 2021-2027. Naplánováno bylo celkem 20 projektů ve výši 23,3 milionu eur, z toho jeden je žadatel z Karlovarského kraje – Farma Kozodoj.

Nezisková organizace Farma Kozodoj – ekocentrum pro Karlovarský kraj získá na realizaci projektu „Stavba mostů“ více než 410 tisíc eur z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Cílem partnerů je nastartování kvalitní a dlouhodobé přeshraniční spolupráce při „stavění mostů“ mezi většinovou společností a skupinami sociálně a zdravotně znevýhodněných osob, výměnu zkušeností a odborného know-how. Během realizace projektu proběhne celá řada aktivit, např. animoterapie, ergoterapie, pohybové aktivity a edukativní hry, jež mají přispět k navázání kontaktů a vztahů uvnitř cílové skupiny napříč hranicemi, odbourávání psychických bariér, podpoře a rozvoji sociálních dovedností a vyšší míře přeshraniční integrace osob se sociálním a zdravotním handicapem. Dále se uskuteční odborné meetingy a semináře za účasti psychologů, speciálních pedagogů a terapeutů s cílem dále se vzdělávat. Jedná se o jedinečný projekt v této oblasti, jehož výsledky budou využity k inovativním přístupům, předávání dobré praxe dalším organizacím a k integraci skupin sociálně a zdravotně znevýhodněných osob do společnosti na obou stranách hranice.

Veškeré podmínky Programu Interreg Bavorsko – Česko 2021 – 2027 naleznete na stránkách programu. Druhé kolo pro předkládání žádostí běží do 16. 8. 2023, 16:00 hod. Žádosti je možné podávat prostřednictvím monitorovacího systému Jems.

Další zasedání Monitorovacího výboru je plánováno na 28.-29. 11. 2023 v Karlovarském kraji.

Pokud máte i Vy s partnery z Bavorska projektový záměr, máte možnost jej konzultovat s pracovníky oddělení přeshraničních programů Karlovarského kraje.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková