Domů Aktuality Přijďte si užít Filmový večer národnostních menšin

Přijďte si užít Filmový večer národnostních menšin

festival

Výbor pro národnostní menšiny Karlovarského kraje srdečně zve veřejnost na Filmový večer národnostních menšin, který se uskuteční ve čtvrtek 6. června od 16:00 do 20:00 v kině Drahomíra. Tato akce se zaměřuje na odbourávání předsudků a bariér mezi jednotlivými národy a národnostmi žijícími v našem regionu filmovými ukázkami ze života menšin.

Filmový večer nabídne příležitost k setkání a dialogu mezi různými kulturami a národnostmi, které tvoří pestrou paletu Karlovarského kraje. Nejpočetněji zastoupenými menšinami v regionu jsou ukrajinská, romská, vietnamská, slovenská, ruská, německá, bulharská, rumunská, mongolská, maďarská, filipínská a srbská komunita.

"Apolitický výbor chce napomáhat prezentaci, toleranci, integraci a bezproblémovému soužití lidí odlišných mentalit a kultur. Jeho hlavní náplní je komplexně řešit otázky národnostních menšin na území kraje, hájit jejich práva a vytvářet prostor k prosazování jejich zájmů a potřeb," uvedla předsedkyně výboru Markéta Monsportová.

V průběhu večera budou promítány filmy reflektující život a kulturu jednotlivých menšin, po kterých bude následovat beseda se zástupci menšin a přestávka s občerstvením. Návštěvníci se mohou těšit například na dokument Na férovku, Ohlédnutí za Mezinárodním folklórním festivalem v Karlových Varech, Domov jménem Egerland a další.

Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková