Domů Aktuality Přijďte na konferenci Duální systém vzdělávání - Budoucnost školství v Karlovarském kraji

​Nedostatek kvalitní pracovní síly a nepřipravenost absolventů škol na požadavky praxe - to jsou hlavní problémy, které trápí zaměstnavatele nejen v našem kraji. Řešením by mohl být systém duálního vzdělávání. Právě na toto téma se ve středu 17. října 2018 uskuteční v Kulturním centru Svoboda v Chebu konference s účastí zaměstnavatelů, zástupců středních škol či vedení Karlovarského kraje.

Pro duální systém vzdělávání platí, že teorie dál zůstává v rukách státu, praxi však zajišťují podniky, a to podle svých konkrétních potřeb. Tedy již v době vzdělávání žáků dochází k úzké spolupráci zaměstnavatelů a škol. "Pokud vás toto téma zajímá, přijďte si poslechnout zkušenosti s touto velmi zajímavou oblastí z Německa. Též se budete moci seznámit s pilotními projekty z Moravskoslezského kraje,“ popsal krajský radní Jaroslav Bradáč.

Akci pořádá Karlovarský kraj ve spolupráci s Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání (KARP) a Krajskou hospodářskou komorou. Součástí konference bude i panelová diskuse se zástupci zaměstnavatelů, středních škol, vedení Karlovarského kraje a zástupci paktu zaměstnanosti Moravskoslezského kraje. Podrobný program akce a možnost registrace​ najdete na stránkách KARP.